Clearly Organic BIO víno 0,75l

7 hodnocení
 

Nesiřené víno znamená, že je vyrobeno bez přidaní síry. Neznamená to tedy, že by bylo zcela bez obsahu síry. Takové víno totiž vyrobit nelze, protože v procesu výroby vína se vždy malé množství síry vytvoří. Je to však množství tak malé, že ani osobám alergickým pití takového vína neuškodí.

Dostupnost Skladem
199 Kč
   
Kategorie Víno
 

Červené suché víno vyrobené z odrůdy TEMPRANILLO. Hrozny se sbírají a třídí ručně. Náročnost výroby nesířeného vína je daleko větší, než u vín siřených a tak do procesu fermentace nesmí být vybrány hrozny, s žádnou vadou. Následuje fermentace ve speciálně upravených nerezových tancích při teplotě 26°C po dobu 25 dní. Tanky jsou vybaveny systémem, který do nich vhání směs dusíku a oxidu uhličitého, která vytěsní veškerý vzduch a zabrání tak možné oxidaci. Jednoduše udělané víno, ale velice expresivní, jak barvou, tak vůní a chutí.

POPIS : víno má temně fialové zabarvení, vysokou viskozitu a velmi intezivní vůni ostružin, švestek a třešní s lehce pepřovým pozadím. Chut je plná, štavnatá , expresivní, ovocná, energická, vyvážená s výraznými taniny a delší dochutí. Chutová pestrost činí víno skvěle pitelným.

SNOUBENÍ S POKRMEM : sýry s bílou plísní, grilované maso a klobásy, kořeněné úpravy drůbeže.

TEPLOTA PODÁVÁNÍ : 14-16°C

Podobné produkty

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.